در انتظار یک نفس

تو اینجا شعرای قشنگی که برای امام زمان گفته شده رو جمع آوری میکنم و براتون میزارم و سعی میکنم از امام زمان مطلب بزارم امیدوارم خوشتون بیاد خواهش میکنم با نظراتون کمکم کنید

در انتظار یک نفس

تو اینجا شعرای قشنگی که برای امام زمان گفته شده رو جمع آوری میکنم و براتون میزارم و سعی میکنم از امام زمان مطلب بزارم امیدوارم خوشتون بیاد خواهش میکنم با نظراتون کمکم کنید

آخرین مطالب

۱۶ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

  • یه عاشق

                            افسوس‌ که‌ عمری‌ پی‌ اغیار دویدیم
از یار بماندیم‌ و به‌ مقصد نرسیدیم‌

سرمایه‌ ز کف‌ رفت‌ و تجارت‌ ننمودیم‌
جز حسرت‌ و اندوه‌ متاعی‌ نخریدیم‌

بس‌ سعی‌ نمودیم‌ که‌ ببینم‌ رخ‌ دوست‌
جانها به‌ لب‌ آمد، رخ‌ دلدار ندیدیم‌

ما تشنه‌ لب‌ اندر لب‌ دریا متحیّر
آبی‌ به‌ جز از خون‌ دل‌ خود نچشیدیم‌

ای‌ بسته‌ به‌ زنجیر تو دلهای‌ محبّان‌
رحمی‌ که‌ در این‌ بادیه‌ بس‌ رنج‌ کشیدیم‌

رخسار تو در پرده‌ نهان‌ است‌ و عیان‌ است‌
بر هر چه‌ نظر کردیم‌، رخسار تو دیدیم‌

چندان‌ که‌ به‌ یاد تو، شب‌ و روز نشستیم‌
از شام‌ فراقت‌، چو سحرگه‌ ندمیدیم‌

ای‌ حجّت‌ حق‌، پرده‌ ز رخسار برافکن
‌ کز هجر تو ما پیرهن‌ صبر دریدیم‌

ما چشم‌ به‌ راهیم‌، به‌ هر شام‌ و سحرگاه‌
در راه‌ تو، از غیر خیال‌ تو رهیدیم‌

ای‌ دست‌ خدا، دست‌ برآور که‌ ز دشمن‌
بس‌ ظلم‌ بدیدیم‌، بسی‌ طعنه‌ شنیدیم‌

شاها ز فقیران‌ درت‌، روی‌ مگردان‌
بر درگهت‌ افتاده‌ به‌ صد گونه‌ امیدیم‌

صدیقه‌ علی‌پور
  • یه عاشق

[تصویر: imam_mahdi_7_by_ISLAMIC_SHIA_artists-Copy.jpg]

  • یه عاشق

حضرت آیت‌الله فاضل فرمودند: «در دوران طلبگی، خیلی به مسجد جمکران می‌رفتم، شاید بیش‌تر از پانصد مرتبه باشد و کرامات زیادی در این مسجد مقدس دیده و شنیده‌ام».

برای نمونه شخصی در اثر عمل جراحی لال شده بود و دکترها جوابش کرده بودند، آقای علوی فرمود: «چهل شب چهارشنبه به مسجد جمکران برو، اگر شفایی هست در آن جاست»، او نیز تصمیم جدی می‌گیرد تا برای چهل هفته با هواپیما از مشهد مقدس به تهران رفته و شب چهارشنبه به مسجد جمکران بیاید، در هفته سی و هشتم در حال سجده، یک وقت می‌فهمد که همه جا نورانی شده است و آقایی وارد شد و مردم به دنبالش می‌گویند، حضرت حجت(عج) است، خیلی ناراحت می‌شود که نمی‌تواند سلام کند، لذا کنار رفته، ولی‌عصر(عج) نزدیک او می‌آید و می‌فرماید: «سلام کن»!

اشاره به زبان می‌کند که من لال هستم وگرنه بی‌ادب نیستم، حضرت(عج) بار دوم می‌فرماید: «سلام کن»! بلافاصله زبانش باز می‌شود و سلام می‌کند و به برکات مسجد جمکران، حضرت(عج) او را شفا می‌دهد.

منابع :اندیشه قم/ حوزه/ مطهر

  • یه عاشق

عریضه‌نویسی و به عبارتی عرض توسل و تقاضای حاجت از خداوند، از روایاتی سرچشمه گرفته که در این باره نقل شده است.

در برخی کتاب‌ها، درباره عریضه به محضر مقدس ولی عصر(عج) متن عریضه و شیوه طرح آن، نکاتی آمده است. مرحوم محدث‌قمی می‌نویسد: «هر کس در ضریح ائمه(علیهم السلام) عریضه و کاغذی را ببندد و مهر کند و آن را در نهر یا چاه آب و یا برکه‌ای بیندازد و به نیت حضرت صاحب‌الزمان(عج) حاجت خود را ذکر کند، آن بزرگوار عهده‌دار برآوردن شدن حاجات وی می‌شود».

بر همین اساس، چاهی در مسجد مقدس جمکران وجود دارد. اما این چاه خصوصیتی ندارد و انسان می‌تواند برای توسل و عرض حاجت به محضر حضرت، در آن چاه یا چاه و نهر دیگری، عریضه خود را بیندازد، پس نباید تصور کرد که این چاه جزیی از مسجد جمکران به شمار می‌آید و به دستور حضرت حفر و به این منظور لحاظ شده است، حضرت(عج) نامه‌هایی را که در آن انداخته می‌شود، حتما می‌خواند، بلکه رفته رفته برای آسان شدن عریضه‌نویسی، چاهی در مسجد جمکران حفر شد.

  • یه عاشق

عدد چهل و چله‌گیری، ریشه مذهب دارد و تکرار چهل بار در بعضی از اعمال مستحب، وارد شده است. بعضی از علما و مۆمنان نیز در بعضی اماکن نظیر مسجد سهله و ... برای برآوردن حاجات خود چهل شب بیتوته می‌کنند؛ چنان که در امت‌های گذشته نیز حضرت موسی(علیه السلام) چهل شب در کوه طور به عبادت خداوند مشغول بوده است. البته دلیل روایی خاصی مبنی بر چهل بار رفتن به جمکران وجود ندارد، ‌ولی در مجموع رفتن به جمکران و نماز و عبادت در آن جا سفارش شده و بزرگان و مۆمنان همواره به انجام دادن آن همت داشته‌اند.

  • یه عاشق

چون در حکایت حسن بن مثله جمکرانی و سفارش حضرت مهدی(عج) به وی برای تأسیس مسجد مقدس جمکران آمده است که امام زمان(عج) فرمودند:‌ «فردا شب (شب چهارشنبه) آن گوسفند را همین جا (مکان مسجد جمکران) بیاور و ذبح کن و روز چهارشنبه که هجدهم ماه رمضان است، گوشت آن را به بیماران انفاق کن که خداوند متعال، آن‌ها را شفا عنایت می‌کند».

بنابراین این سخن و دستور امام(عج) به حسن بن مثله سبب شده تا مردم برای شب چهارشنبه ارزش خاصی قائل شوند و در این شب از شهرها دور و نزدیک به مسجد مقدس جمکران مشرف شوند.

  • یه عاشق

  • یه عاشق

  • یه عاشق


دارد عذابم می دهد دوری از آستان تو
...
بد جور دلگیرم از این فردای بی دیدار تو
...
هر شب یه شوق دیدنت شعر فرج را خوانده ام
...
ترسم از من هم بگذرد آخر زمان دیدار تو
...
آقا بیا منت گذار دانم که من نا لایقم
...
حر کردن نا لایقان باشد کار اجداد تو
...
  • یه عاشق